sobota, 7 maja 2011

Problemy z identyfikacją lalek.

Otóż moi drodzy postanowiłam porwać się z motyką na słońce. w związku z tym, że szukanie lal po różnych stronach sprawia (zapewne nie tylko mi) olbrzymie problemy- zachciało mi się utworzyć galerię ze zdjęciami wszelkich możliwych lal. Marzy mi się taka galeria, gdzie wszelkie możliwe lalki z różnych firm będą poklasyfikowane, każdy mold lalki będzie w oddzielnym albumie, zdjęcia opisane rokiem wydania, typem ciała i wszelkimi dostępnymi informacjami. A zdjęcia najlepiej będące połączeniem lalki w pudełku oraz zbliżenia jej twarzy "na żywo". Czyli fotki w stylu

Czy mi się to uda? To już zależy nie tylko ode mnie, bo potrzebowałabym do tego Waszej pomocy. Stronę mam utworzoną i zaczynam tworzenie kategorii- ale brakuje mi kogoś naprawdę znającego się na rzeczy;)  Bardzo, bardzo proszę osoby, które oprócz samego zbierania mają sporą wiedzę- nie tylko "Barbiofilów" ale również znawców innych lal z różnych firm. Jestem optymistką- więc liczę, że znajdzie się wśród bloggerów kilka osób cierpiących na nadmiar czasu, chęć pomagania i dzielenia się swoją wiedzą nie tylko na swoim blogu;)
Pamiętajcie, że pomagając mi w tym- pomożecie sobie i wszystkim kolekcjonerom!


Oczywiście wszyscy chętni do pomocy będą mile widziani!

DODANE
Możecie zobaczyć projekt rodzący się pomału   TUTAJ

7 komentarzy:

 1. Świetny pomysł - zazwyczaj informacje o różnych lalkach są porozrzucane po różnych stronach i blogach, a przeszukiwanie ich to istny koszmar :-D Jak tylko będę mogła, to chętnie pomogę, tylko w jakiej formie mielibyśmy to robić? :-) Przysyłać Ci zdjęcia i opis? :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na początek chętni niech się odezwą na mail(dla nieobytych w szukaniu w profilu a.privace[tu znaczek zwany małpą]gmail.com
  Podam adres strony i można będzie doradzać w sprawie kategorii, albumów i dołączyć do wrzucania zdjęć. Poszukuję odpowiedzialnych osób, którym można powierzyć moderację tego projektu;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jezeli chcesz stworzyc album o Fleur to jestem chetna do pomocy :o) poza tym moge dorzucic kilka fotek Barbie, niewiele ale zawsze cos!
  Aga

  OdpowiedzUsuń
 4. W końcu każda lalka zasługuje na uwagę, nie tylko Baśki;) Wasze zachęty mnie mobilizują, możecie zobaczyć jak mniej więcej sobie wyobrażam kształt tej strony najfajniejsza opcja według mnie to możliwość otagowania fotki. Dzięki temu wpisując w "szukaj" np. napis na pleckach wyskoczą foty wszystkich lal z tym ciałkiem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na Flickr istnieje grupa Barbie Identification, bardzo pomocna jeśli chodzi o identyfikację przyjmują zarówno zidentyfikowane już lalki i prośby o pomoc :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Teoretycznie wszędzie i w każdy sposób można próbować pytać- ale od chęci innych zależy, czy ci się uda. A dzięki takiej bazie fotografii- wpisujesz sygnaturę i dostajesz w wyniku wszystkie fotki lalek z taką sygnaturą. Szybko, prosto...

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł. Ja niedawno kupilam córce pierwszą lalkę barbie i szybko przybyły kolejne... Już niekoniecznie dla córki ;-) Kupuję używane. Jeszcze niedawno myślałam, że wszystkie Barbie to po prostu Barbie. Jakież było moje zaskoczenie kiedy zaczęłam szukać w internecie informacji o nich. Lea, Teresa, Nikki, Summer i dużo dużo innych... od tych imion, koligacji rodzinnych i face mold'ów można dostać zawrotów głowy. Byłoby cudownie gdyby istniał taki "atlas lalek".

  OdpowiedzUsuń